Kanárske ostrovy bez cestovky: Sprievodca pre ostrov Gran Canaria

by Peter Kincel
4 komentáre
Kanárske ostrovy bez cestovky. Ostrov Gran Canaria.

Lákajú ťa Kanárske ostrovy? Vyskúšaj najrozmanitejší z nich – ostrov Gran Canaria. V článku nájdeš o tomto ostrove všetky potrebné informácie na jednom mieste. Kde hľadať letenky, ubytovanie, ako cestovať po ostrove, aké sú ceny, čo navštíviť a ktoré pláže sú najlepšie. To všetko a oveľa viac ti prezradí tento cestovateľský sprievodca.

Čo všetko rozoberám v článku:

Ako sa dostať na Kanárske ostrovy? Letenky na ostrov Gran Canaria.

Ako na letenky na Kanárske ostrovy - ostrov Gran Canaria.V dnešnej dobe sú Kanárske ostrovy prístupné veľmi ľahko. Letenky sú často lacné a Kanárske ostrovy ako súčasť Španielska patria do schengenského priestoru, preto pri vstupe do krajiny nepotrebuješ pas, ale stačí ti občiansky preukaz.  

Poďme sa pozrieť ako a za koľko zohnať letenky:

 • Naša cieľová destinácia bude letisko Las Palmas de Gran Canaria (LPA). Z Bratislavy sa sem už bohužiaľ nelieta, preto treba sledovať letenky z Viedne a Budapešti. Prípadne z poľského Krakowa.
 • Tradične sa ceny pohybujú okolo 200 Eur. Dobrá cena letenky nízklonákladovou spoločnosťou je okolo 150 Eur. Ak nájdeš letenky okolo 100 – 120 Eur, tak je to cena perfektná. Priprav sa na to, že let trvá okolo 5 hodín.
 • Z Budapešti raz za týždeň lieta priamo na Gran Canaria spoločnosť Ryanair. Z Viedne ponúkajú priamy let spoločnosti Eurowings alebo Iberia Airlines.
 • Doplnenie september 2018: Z Viedne už priamo lieta aj spoločnosť LaudaMotion a cena spiatočnej letenky sa pohybuje aj pod 100 €.
 • Občas je lacnejšia letenka s prestupom napríklad v Bruseli. Najlacnejšie letenky môžeš hľadať na vyhľadávači Kiwi.com, ktorý ti ukáže aj varianty s prestupmi.
 • Odporúčam sledovať akciové letenky na Letenkyzababku.sk, Pelikan.sk a Studentagency.sk. Občas vyhodia naozaj skvelé akcie na letenky na Kanárske ostrovy.

Kedy cestovať na Kanárske ostrovy?

Kedy cestovať na Kanárske ostrovy. Počasie na Gran Canaria.Kanárske ostrovy sa prezývajú ostrovy večnej jari. To znamená, že tu nikdy nie je úplná zima a zároveň kvôli Atlantickému oceánu ani neznesiteľne horúco.  Za hlavnú sezónu sa dá považovať leto, teda od polovice júna do polovice septembra. Vtedy je more o niečo teplejšie. Zimné mesiace sú chladnejšie, ale na ostrov Gran Canaria sa dá za slnkom cestovať počas celého roka.  Avšak pozor – ide o Atlantik, takže voda je na kúpanie chladnejšia počas celého roka a mimo hlavnej sezóny sa treba pri vstupe do vody treba celkom otužiť 🙂 Treba tiež spomenúť, že na ostrove Gran Canaria býva často veterno.

Počasie sa veľmi líši v severnej časti a v južnej časti ostrova. Zatiaľ čo na severe v okolí Las Palmas býva často oblačno a veterno, na juhu ostrova je takmer záruka slnečného počasia.

Ubytovanie na ostrove Gran Canaria

Ubytovanie na ostrove Gran CanariaNa Gran Canaria nájdeš bohatú ponuku ubytovania na Booking.com. Ak ideš na klasickú dovolenku, na juhu ostrova  väčšinou nájdeš apartmánové rezorty s bazénmi . Väčšina apartmánov má aj vlastnú kuchynku a cena za takýto apartmán pre dvoch začína niekde pri 35 Eurách, v sezóne 50 – 60 €.

Ak hľadáš tradičnejšie ubytovanie a nie klasický hotel, či rezort, odporúčam Airbnb, ktoré je na Kanárskych ostrovoch dosť rozšírené. Ak si chceš rezervovať ubytovanie na týždeň a viac, cez Airbnb sa s majiteľom môžeš dohodnúť na výraznej zľave.

Ubytovanie na Kanárskych ostrovoch vždy rezervuj dlhšie dopredu, hlavne, keď sa chystáš v hlavnej sezóne – budeš mať väčší výber a pravdepodobne narazíš na lacnejšie ponuky.

Najčastejšie turistické lokality a centrá, kde hľadať ubytovanie. Pozri si ceny:

Ceny a hotely v Maspalomas (Playa del Inglés)
Ceny a hotely v Puerto Rico
Ceny a hotely v Puerto de Mogán
Ceny a hotely v Amadores
Ceny a hotely v Las Palmas

Alebo skús rovno vyhľadávanie na bookingu:Booking.com

Ako sa dostať z letiska v Gran Canaria?

Ako sa dostať z letiska Las Palmas de Gran Canaria Airport (LPA)V prípade, že si neplánuješ prenajať auto, z letiska Las Palmas de Gran Canaria (LPA) sa dostaneš dvomi spôsobmi:

Taxi z letiska

Taxík si odchytíš jednoducho pred letiskom na príletoch. Približné ceny do populárnych destinácií (cena v noci môže narásť o 10 €):

 • Taxi z letiska do Maspalomas: Od 40 €
 • Taxi z letiska do  Las Palmas v oblasti pláže:  od 35 €
 • Taxi z letiska do Puerto Rico: od 60 €
 • Taxi z letiska Puerto de Mogán: od 65 €

Autobus z letiska v Gran Canaria

Na Gran Canarii jazdia autobusy Global. Autobusovú zastávku nájdeš na hornom poschodí, takže po prílete zober výťah alebo eskalátor hore a pred letiskom prejdi cez parkovisko na autobusovú zastávku. Autobusy chodia zo zastávky oboma smermi (juh a sever ostrova), preto sa vždy o šoféra uisti, či ide tvojim smerom 🙂 Aký autobus zobrať?

 • Do mesta Las Palmas: Autobus 91, ktorý ide na hlavnú autobusovú stanicu San Telmo. Tá je však od metskej časti s plážou dobré 4 kilometre a budeš odtiaľ musieť zobrať autobus MHD. Ak sa chystáš do blízkosti pláže Las Canteras, skús sa na stanici popýtať na autobus s touto destináciou.  Ďalšou možnosťou ako sa dostať bližšie k centru, je bus na zastávku Auditorio alebo autobusovú stanicu Santa Catalina. Lístok z letiska stojí cca 3 €.
 • Do Las Palmas jazdí aj autobus č. 60, ktorý stojí na stanici Santa Catalina. V noci chodí z letiska autobus č. 5.
 • Do Playa del Inglés and Maspalomas – do týchto stredísk južne od letiska chodí asi najviac turistov.  Chodí sem autobus 66 a 90. Kto má čas, môže skúsiť aj autobus 36, ktorý má však mnoho zastávok a preto cesta trvá dlhšie. Lístok stojí cca 4 €.
 • Do Puerto de Mogan a Puerto Rico: Do tých populárnych južných destinácií chodí z letiska cca každú hodinu autobus č. 91. Okrem toho chodí aj autobus č. 01, ktorý má však mnoho zastávok a preto cesta trvá veľmi dlho. Lístok do Puerto de Mogan stojí cca 7 €.

Ako sa prepravovať a cestovať po ostrove

Ako cestovať po ostrove Gran Canaria - prenájom auta.Autobusy a taxíky som spomenul už vyššie. Autobusy firmy Global veľmi dobre prepájajú celý ostrov a autobusové linky si môžeš pozrieť na ich webe. V najväčšom meste Las Palmas je aj klasická mestská doprava s mnohými zastávkami po celom meste.

Prenájom auta

Čo však odporúčam ja, je určite prenajať auto. Prenájom auta na ostrove Gran Canaria je celkom jednoduché a požičovne nájdeš nielen na letisku, ale aj v hlavných turistických destináciách ako Puerto Rico, Maspalomas alebo Las Palmas. Najmenšie autá stoja cca 25 – 30 € na deň s plným poistením. Čím viac dní, tým lepšia cena.  V mnohých požičovniach nevyžadujú kreditnú kartu a stačí aj debetná. Za seba odporúčam požičovňu Orlando, ktorú som využil dva krát a nemal som žiadne problémy.

Ceny na ostrove Gran Canaria

Ceny na ostrove Gran Canaria, Kanárske ostrovyV Španielsku sa platí eurom rovnako ako u nás, ceny sú troška vyššie. Pozor, ceny sa veľmi líšia a južná turistická časť je niekedy až dvojnásobne drahšia oproti severu ostrova. Pre lepší prehľad o cenách si pozri si tabuľku:

Cena apartmánu cez Airbnb na týždeň pre dve osoby v Las Palmasod 200 €
Cena apartmánu na týždeň pre dve osoby cez booking v Maspalomasod 300 €
Jedlo v lacnejšej reštaurácii8 €
Cena veľkého piva v bare, reštaurácii1,50 - 3,50 €
Balík cigariet3 €
Prenájom surfu na deň15 €
Prenájom auta na deň20 - 30 €
Liter benzínu 0,95 €
Káva alebo Cappucino v kaviarni1,50 €
Flaša vody (1,5 litra)0,60 €

Niekoľko užitočných tipov pre lacnejšie cestovanie po Gran Canaria:

Tipy ako ušetriť na ostrove Gran Canaria

 • Sever ostrova je oveľa lacnejší ako turistický juh. Ak napríklad autom navštívite sever, určite sa oplatí spraviť väčší nákup práve tu.
 • Auto sa oplatí vždy prenajať na viac dní, cena je oveľa nižšia. Ak ste traja a viacerí, tak sa neoplatí cestovať po ostrove autobusom a cenovo je určite výhodnejšie auto.
 • Značkové a športové oblečenie môžeš nakúpiť v nákupnom centre Las Arenas v meste Las Palmas.
 • Pri dlhšom pobyte sa oplatí ubytovanie cez Airbnb, kde je často na pobyt dlhšie ako týždeň zľava. Napísať môžeš aj priamo majiteľovi a skúsiť vyjednať lepšiu cenu.
 • Väčšina barov a reštaurácií na pláži má jednotnú cenu za pivo okolo 3 €. Vždy sa však nájdu výnimky a niekde pivo čapujú za polovičné ceny. Napríklad na konci pláže Amadores mali pivo v jedinej reštaurácii za 1,50 €.  Rovnako v centre Puerto Rico – cena piva môže byť aj rozdielna aj o 4 eurá  😉 Vždy si teda sprav menší prieskum.
 • Alkohol sa oplatí nakúpiť po prílete na letisku v duty free zóne. Je lacnejší ako u nás, netreba si nosiť svoje zásoby.
 • Jedlo sa oplatí nakupovať vo veľkých obchodoch Spar a Hyperdino. Hlavne vo veľkých supermarketoch. Ak ide o malý obchod s prívlastkom „Spar Express“ alebo „Dino Express“, ceny sú drahšie.
 • Nakoľko voda na Kanároch sa neodporúča piť, balenú vodu nakupujte vo väčších množstvách (5 – 10 litrové flaše).

Reštaurácie, gastronómia, jedlo

Reštaurácie a jedlo, Kanárske ostrovyAko prímorská turistická destinácia má Gran Canaria dostatok reštaurácií v rôznych cenových skupinách. Ak sa zaujímaš o miestnu gastronómiu, tu sú veci, ktoré by si nemal vynechať:

 • Mojo – špeciálna omáčka, ktorá sa napríklad podáva k zemiakom. Existujú rôzne príchute, moja obľúbená je bylinková zelená a tiež cesnaková. Ak si plánujete variť sami, omáčku zoženiete v každom obchode.
 • Tapas – malé jedlá rôzneho druhu, ktoré sú ideálne k drinku. Pri príprave tapasu sa kreativite medze nekladú. U nás by sme tapas nazvali jednohubky 🙂
 • Paella – typické španielske jedlo z ryže, podobné napríklad rizotu.
 • Rum – Typickým pitím je na kanároch okrem vína aj rum, ktorý má na Gran Canaria bohatú históriu.  Populárny je hlavne medový rum. Odporúčam značku Arehucas.
 • Sangria – osviežujúci letný nápoj z červeného vína a ovocia.

Užitočné informácie a upozornenia

Kanárske ostrovy - užitočné informácie

 • Na celom ostrove sa hovorí španielsky. V turistických centrách sa dohovoríte anglicky, avšak vo vnútrozemí, na severe ostrova a v hlavnom meste Las Palmas je to s angličtinou o dosť horšie.
 • Na Kanárskych ostrovoch si nezabudnite čas posunúť čas o jednu hodinu menej.
 • Momentálne je internet dobre dostupný aj vďaka roamingu, kedy je cena za služy v EU rovnaká ako na SK. Netreba teda kupovať španielske SIM karty. Na väčšine hotelov je wifi internet – občas však býva za nemalý príplatok, čo ma na Kanároch dosť prekvapilo.
 • V obchodíkoch so slnečnými okuliarmi alebo oblečením v turistických centrách môžete cenu zjednávať, nie sú pevne dané.
 • Pozor na podvodníkov a predavačov suvenírov. Tak ako všade, kde je veľká koncentrácia turistov, aj tu nájdete ľudí, čo sa vás budú snažiť ošklbať. Ideálne sa s predavačmi náramkov a náhrdelníkov ani nezhovárajte (môžu vám skúsiť dať na ruku náramok a potom agresívne pýtať peniaze). Rovnako si večer v baroch a na diskotékach dávajte pozor na peniaze a na to, koľko vám účtujú a vydávajú. Viem, je to ťažké, keď je človek pripitý, ale dobre naladený opitý turista je ľahký cieľ.
 • Zásuvky sú podobné ako u nás a takmer určite nebudeš potrebovať žiadny adaptér.
 • Ostrov Gran Canaria je veľmi liberálny, preto je obľúbený u nudistov a je tiež bežné, že sa ženy opaľujú hore bez. Ostrov je tiež obľúbené miesto pre homosexuálov (oblasť Maspalomas). Ak ťa to pohoršuje, tak to ber ako upozornenie. Ak si človek liberálny, ber to ako plus.

Čo vidieť a robiť na ostrove Gran Canaria

Čo vidieť a robiť na ostrove Gran Canaria - Kanárske ostrovy.

Najlepšie pláže na ostrove Gran Canaria

 • Play de Inglés v blízkosti Maspalomas. Má niekoľko kilometrov a v podstate začína od majáku“Faro de Maspalomas“, prechádza popri slávnych pieskových dunách a končí pri mestečku San Augustín, ktoré má potom už vlastnú pláž.
 • Vlastnú malú pláž ma aj rezortové stredisko a mesto Puerto Rico. Na celom juhu nájdeš rôzne malé pláže ako Anfi Beach alebo mestskú pláž v Puerto de Mogán.
 • Za najkrajšiu pláž na juhu sa považuje Playa de Amadores, ktorá má čistejšiu vodu a oproti menším mestským plážam je viac rozsiahlejšia.
 • Na severe určite odporúčam pláž Las Canteras v meste Las Palmas, kde sa dá surfovať.
 • Ak vás z nejakého dôvodu nebavia pieskové pláže, môžete zavítať do mesta Agaete, kde je kamenistá pláž zasadená v peknej scenérii.
 • Na východnom pobreží stoja za zmienku pláže Playa del Hombres a Melenara beach. Je na nich oveľa menej ľudí, ale nepatria medzi najkrajšie pláže ostrova.
 • Mnohí považujú za jednu z najkrajších pláži Playa de Güigüi (Gui Gui beach). Treba však podotknúť, že je na západnej hornatej strane ostrova, kde cena autom serpentínami zaberie veľa času a následne sa treba k pláži vybrať pešou túrou. Pre dobrodružnejšie povahy je to však ako stvorené.

Surfovanie

Gran Canaria je aj rajom surferov. Skúsení surferi už asi vedia čo a ako, tak si poďme povedať niečo pre začiatočníkov:

 • Surferským centrom ostrova je mesto Las Palmas a pláž Las Canteras, kde sú celoročne priaznivé vlny.
 • Na Lac Canteras sa prejdite čo najviac vľavo. Práva časť pláže slúži skôr na relax, zatiaľ čo lavá sekcia v blízkosti Auditoria je vyhradené pre surf.
 • Ak si chcete požičať surf alebo objednať inštruktora, odporúčam spoločnosti Oceanside alebo Mojo. Obe sú super a majú podobné ceny. Cena za požičanie surfu a neoprénu si pozrite na ich webe. Cena surfu aj s neoprénom na celý deň je cca 25 €. Surfovanie je pre začiatočíkov extrémne náročný šport a garantujem vám, že na začiatok vám bude na skúšku stačiť aj pár hodín, netreba hneď požičiavať na celý deň 🙂
 • So surfom určite odporúčam požičať aj neoprén – jednak kvôli chladnej vode a jednak kvôli odreninám a spáleniu kože od surfu. Telo zaťiatočníka si proste na tieto veci zvyká ťažšie 😀

Hory a príroda

Gran Canaria má krásnu prírodu, vysoké kopce a naozaj rozmanité vnútrozemie. Určite odporúčam zobrať auto a prejsť sa vnútrozemím ostrova. Autom sa dá vyjsť aj na najvyšší vrch ostrova „Pico de las Nieves„, odkiaľ si užiješ parádne výhľady. Symbol Kanárskych ostrovov sú však určite veľmi ikonické skaly Roque Nublo. Od parkoviska sem trvá túra približne 45 minút a zvládnu ju aj menej pokročilí turisti. Kto má záujem o viac pešej turistiky, môže navštíviť mestečko v centre ostrova – Tejeda, odkiaľ by mali viesť rôzne turistické trasy.

Piesočné duny

Jedna z najväčších atrakcií na ostrove – pieskové duny, ktoré vyzerajú ako taká malá saharská púšť.  Piesok sem bol naviaty práve z Africkej Sahary. Východiskový bod je maják Faro de las Palomas, odkiaľ sa k dunám môžete prejsť. Sú celkom rozsiahle a pozor na rozpálený piesok a teplo – určite so sebou zober dostatok vody. A jedna zaujímavosť – pláž v oblasti dún je známa oblasť nudistov, tak sa nezľakni, ak v dunách narazíš na nahých nemeckých dôchodcov 😀

Mestečká, ktoré stoja za návštevu

 • Na juhu odporúčam mestečko Puerto de Mogán, ktoré má krásny prístav, kde sa môžeš pomotať v úzkych a kvetami zdobených uličkách. Nad mestom je aj pekná vyhliadka, ku ktorej treba však zdolať niekoľko schodov.  Okrem iného tu nájdeš aj pláž, takže sa môžeš po prechádzke schladiť vo vode.
 • Acuraz – V meste si môžete pozrieť výrobňu známeho kanárskeho rumu, ktorá je otvorená pre verejnosť.  Určite sa oplatí prejsť aj k historickému kostolu San Juan Bautista.
 • Terror – jedno z najstarších miest na ostrove, kde sú zachovaná typická španielska architektúra.
 • Tejeda – mestečko uprostred ostrova Gran Canaria v krásnej prírodnej scenérii.

Hlavné mesto Las Palmas a štvrtkové tapas večery

Las Palmas je známe predovšetkým kvôli pláži Las Canteras a jej dlhej promenáde s obchodíkmi a reštauráciami. Určite však odporúčam navštíviť aj námestie s príjemnou atmosférou Santa Catalina a hlavne historickú časť – štvrť Vegueta. V tejto štvrti si vychutnáš prechádzku klasickými uličkami starého mesta a námestie s historickou katedrálou. Najviac sa Vegueta oplatí navštíviť vo štvrtok večer, keď okolo 20:00 začína „Tapas Night“. Všetky bary a reštaurácie ponúkajú za jednotnú cenu  2 € kombináciu tapas + malý drink podľa vlastného výberu (či už je to víno alebo pivo). Ulice za zaplnia domácimi aj turistami, atmosféra je vynikajúca a je len na tebe, koľko tapasov ochutnáš – výber je naozaj veľký.

Jazda autom po západnej časti ostrova

Pre skúsenejších šoférov odporúčam jazdu po ceste GC-200 na západe ostrova. Cesta je kľukatá a úzka a treba zdolať mnohé serpentíny. A čo je hlavné, ponúka krásne výhľady na útesy, kopce a atlantický oceán. Navyše si odtiaľ môžeš užiť krásny západ slnka.

Palmitos park

Delfinárium,  zoologická a botanická záhrada v jednom. Ideálne pre rodiny s deťmi.

Kam ďalej? Kanárske ostrovy v okolí Gran Canaria.

Kam ďalej z ostrova? Kanárske ostrovy v okolí. Tenerife.Kanárske ostrovy sú prepojené ôsmimi letiskami a letecké spoje medzi ostrovmi ponúkajú spoločnosti Binter Canarias a Canarfly. Ceny sú rôzne a letenky sa odporúča zakúpiť dlhšie dopredu, nakoľko môžu byť vypredané.

Druhou možnosťou je trajekt. Z Gran Canaria operujú napríklad spoločnosti Armas (prístav v Las Palmas) a Fred Olsen (prístav v Las Palmas a prístav v Agaete). Ceny a časy trajektov sa dajú skontrolovať na weboch spoločností, kde si môžeš lístok aj kúpiť. Výhoda trajektu je, že môžeš cestovať na ďalšie Kanárske ostrovy aj autom. Najbližší ostrov v okolí Gran Canarii je známejšie Tenerife, preto je preprava na Tenerife spravidla najlacnejšia.

Uži si cestovanie po ostrove Gran Canaria!

Dúfam, že ti informácie a rady v článku pomohli.  Ak by si niečo doplnil alebo sa ti zdajú informácie nepresné, nezabudni sa vyjadriť v komentároch. Ak sa ti článok páčil, nezabudni ho ohodnotiť hviezdičkami a zdieľať s ľuďmi, ktorým by mohol pomôcť. Gracias a šťastnú cestu na Kanáre!

4.4/5 - (16 votes)

Možno sa vám bude páčiť

4 komentáre

Hanča 17. júna 2018 - 15:39

Ahoj Peťo, sama jsem se vydala na Kanáry až letos v roce 2018, když se o nich tak moooc mluví. :)) Vybrala jsem si teda Tenerife a až tak nadšená jsem nebyla. Docela mě zlobila wifi a to jak víš sám, je pro nomádění docela nezbytnost. 🙂 Ceny jsou na Tenerife asi podobné jak u tebe na Grand Canarii. Příště zkusím tedy Las Palmas a zdejší coworkingy. V Tenerife to stálo za prd s nimi, jak jsem sepsala ve svém článku https://nanomadskestezce.cz/jet-nomadit-na-tenerife/. Tak nomádění zdar! Hanča

Odpovedať
Peter Kincel 18. júna 2018 - 10:18

Ahoj! Mne sa na Tenerife celkom páčilo, asi som mal šťastie na dobré ubytko s dobrým internetom 🙂 V coworkingoch tak nejak zo zásady nepracujem, lebo sa mi to zdá zbytočné 🙂 Inak neskúšala si svoj mobilný internet? Teraz by už mali platiť tarify ako u nás. Teda, že môžeš používať svoj mobilný internet za ceny ako v domovskej krajine kvôli EU nariadeniu.

Odpovedať
Hana 15. októbra 2018 - 10:01

Ahoj,
velké Díky za tipy a rady, moc mi při cestování pomáhají.
Tvoje člámky i fota jsou přehledné, srozumitelné a věcné. Vždy když nevím kam na dovolenou nebo vílet dám na tvoje doporučení a nikdy se nezklamu.
Takže zdravím,
držím palce při dalších dobrodružstvích.
z Grand Canarie
Hana T.

Odpovedať
Martin 22. mája 2019 - 10:41

Rád by som upozornil na viacero nepresností v článku.
1.) Priamy let z Viedne neponúka Iberia Airlines ale Austrina Airlines.
2.) Autobusy č. 66 a 90 do Playa del Inglés a 91 do Puerto de Mogán jazdia iba cez deň (66 a 90 do cca. 20.30 a 91 do cca. 21.30) potom je potrebné použiť linku 1 do Playa del Inglé, Maspalomas aj Puerto Mogán alebo 5 do Playadel Inglés a Maspalomas.
3.) Ako zakúpiť alkohol v Duty Free po prílete, to som ešte neskúšal a pravdepodobne ho ani nezakúpite aj keby ste sa tamnejako dostal, nakoľko sa musíte preukázať boarding-passom s odletom z GC ktorú po prílete samozrejme nemáte. A ceny alkoholu aj cigariet sú v obchodoch na ostrove nižšie ako v Duty Free.
4.) Maják sa nevolá Faro de las Palomas ale Faro de Maspalomas.
5.) Piesok v dunách nebol naviaty zo Sahary, ale bol vyvrhnutý z morského dna pri tsunami.
6.) Mesto Acuras sa správne volá ARUCAS.
7.) Mesto Terror sa píše s jedným r. TEROR. Terror s 2 r znamená to čo u nás teror, a to mesto s tým nemá nič spoločné.
Toľko len pri zbežnom prečítaní.

Odpovedať

Zanechajte mi tu koment