TOP 10 overených tipov na krásne a prázdne pláže, kde sa človek cíti ako v raji

by Peter Kincel
2 komentáre
Najkrajšie pláže - tipy. Krásne a prázdne, kde sa človek cíti ako v raji.

Počas ciest po svete som sa ocitol na stovkách rôznych pláží. Väčšina bola priemerná, inde bol nechutný bordel a niektoré boli zase naozaj krásne, ale plné ľudí, kde som sa bál, že niekomu stúpim na hlavu. Tých naozaj výnimočných pláží, kde som zažil dokonalý relax a cítil som sa ako v raji bolo len pár. Rozhodol som sa, že sa s týmito miestami podelím aj s tebou.

Dal som dokopy tipy na moje najobľúbenejšie pláže a zameral som sa na tieto kritéria:

  • Pláž, ktorá vyzerá ako vystrihnutá z katalógu
  • Žiadny bordel a odpadky
  • Krištálovo čistá voda s rôznymi odtieňmi modrej farby
  • A hlavné kritérium – minimálny počet turistov

Pláže na ostrove Zamami, Japonsko

Toto je pre mňa jedna z TOP destinácií, kam som sa zatúlal počas cestovania. Myslel som, že ma už nič neprekvapí, ale že bude Japonsko jedna z najkrajších plážových destinácií, ktoré som navštívil, som veru nečakal. Presnejšie hovorím o maličkých tichomorských ostrovčekoch Kerama Islands, kde sme mali pláže ako táto len pre seba. Odporúčam ísť mimo sezóny, napríklad na jar.  Najznámejšia pláž na ostrove Zamami je Furuzamami beach, ale poradím ti, aby si sa prešiel aj na ďalšie pláže skryté za ňou.  Keď sme tam boli, vyzeralo to takto:

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Kincel, Traveler & Nomad (@adventure.traveler.peter),

Paradise Beach, Filipíny

Paradise beach na ostrove Bantayan je skutočný raj. Dokopy som tam okrem mňa a priateľky narátal asi 5 ľudí. Priprav sa však na to, že vstup na pláž je spoplatnený menším vstupným, za ktoré pláž udržujú bez odpadkov a upravenú. Na pláž sa dostaneš buď loďou, alebo čo odporúčam ja ako lacnejšiu možnosť – prenajmi si motorku, ktorou sa dostaneš relatívne blízko k pláži a potom len dokráčaš pár stoviek metrov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Kincel, Traveler & Nomad (@adventure.traveler.peter),

Wang Long Bay, Thajsko

Ak by si sa ma spýtal na najkrajšiu pláž, ktorú som kedy navštívil, vybral by som pláž v lagúne Wang Long Bay na ostrove Koh Phi Phi v Thajsku. Poctivo sme tam dopádlovali na kajaku a v čase našej návštevy tam nikto nebol. Len sa tam neskôr otočilo niekoľko lodiek. Úplne som sa tam cítil ako Richard vo filme „Pláž“. Čarovné miesto. Ostrov aj tento malý záliv sa však podľa ohlasov stávajú čoraz populárnejšie, takže aby tam bol človek úplne sám, treba mať aj kúsok šťastia. Ak by tam aj bolo viac turistov, krásu miesta to nijak nezníži 🙂

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Kincel, Traveler & Nomad (@adventure.traveler.peter),

Ostrov Proizd, Chorvátsko

Aby sme necestovali len do ďalekej exotiky, tu je tip na niečo európske. Ostrov Proizd neďaleko ostrova Korčuľa. Dá sa sem dostať na loďke z mestečka Vela Luka. To krásne modré a čisté more ťa jednoducho očarí! Žiadne kamene, po ktorých ledva chodíš, ani piesok, ktorý sa ti dostane všade. Do mora pozvoľne klesajú veľké oblázkové skaly. Ostrov Proizd dokonca vyhral niekoľko rebríčkov o najkrajších chorvátskych plážach. A pritom toto miesto pozná len máloktorý Slovák.

Ostrovček Proizd v Chorvátsku

Ostrovček Proizd v Chorvátsku

Pláže a zátoky ostrova Cadlao, Filipíny

Na ostrove Palawan v mestečku El Nido sa oplatí požičať kajaky a vydať sa objavovať pláže a zátoky na ostrove Cadlao. Je ich tam hneď niekoľko a väčšinu sme mali s kamošmi len pre seba. Priprav sa na poriadnu makačku a pádlovačku, ale určite sa to oplatí!

Kajakovanie a ostrov Cadlao - Filipíny

Kajakovanie a ostrov Cadlao – Filipíny

Tampah Beach, Lombok, Indonézia

Tampah beach – túto pláž si poznač, ak sa chystáš  na ostrov Lombok. Pláž je málo známa, preto je tu vždy úplne minimum ľudí. Pouliční otravní predavači sem majú zákaz vstupu, takže v pohode môžeš oddychovať bez toho, aby si každých pár minút odmietal ponuku náramkov a podobných suvenírov. Navyše miestna komunita pláž upratuje a tak je to jedna z najčistejších pláží, ktoré som na ostrove videl.

Pláž Tampah, ostrov Lombok, Indonézia

Pláž Tampah, ostrov Lombok, Indonézia

Atuh beach, Nusa Penida, Indonézia

A pri Indonézii ešte zostaneme. Jedna z najkrajších pláží, aké som v v tejto krajine zatiaľ navštívil – Atuh Beach. Treba k nej zdolať niekoľko schodov, aj preto sa k nej vyberie len málo ľudí. Zo všetkých pláží v tomto článku je najkomerčnejšia, stále však málo navštevovaná. Dole na pláži je niekoľko warungov (niečo ako skromná reštaurácia) s lehátkami. Stačí si kúpiť mierne predražený kokos (1,50 €) alebo pivo (3 €) a môžeš tam vylehovať koľko chceš 🙂

Pláž Atuh, ostrov Nusa Penida, Indonézia

Pláž Atuh, ostrov Nusa Penida, Indonézia

Playa Bluff, Panama

Relax s čerstvým kokosom, ktorý si práve našiel na prázdnej pláži? To som si vyskúšal v Paname v oblasti Bocas del Toro. Na požičaných bicykloch sme sa prešli popri pobreží ostrova Colón, kde sme prišli až k tejto niekoľko kilometrov dlhej pláži. Jej jedinou nevýhodou je, že sa tam neodporúča kúpať, kvôli silným prúdom a vlnám. To bol však len malý detail, pretože na opustenej karibskej pláži človek nie je každý deň!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Kincel, Traveler & Nomad (@adventure.traveler.peter),

Tokashiki ostrov, Japonsko

Fakt nádherné miesto v súostroví Kerama, ktoré som spomínal už aj vyššie. Na Tokashiki sme sa prešli aj na odľahlejšie pláže, kde sme kľudne mohli pobehovať nahí, pretože tam okrem nás nikto nebol.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Kincel, Traveler & Nomad (@adventure.traveler.peter),

A ešte jeden pikantný pohľad na prázdnu pláž na ostrove Tokashiki, kde som si mohol dovoliť pózovať aj takto 😀

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Kincel, Traveler & Nomad (@adventure.traveler.peter),

Ostrov Jaco, Východný Timor

Toto je absolútny TOP, ak sa bavíme o tom, kde som sa cítil najviac ako v raji. Jaco je malý neobývaný ostrovček v krajine, ktorú za rok navštívi toľko turistov, koľko za dva dni Eiffelovku. A práve tu sme zažili ten neopakovateľný pocit, keď sme boli jediní dvaja ľudia na celom ostrove. Navyše je tam nádherná čistá voda, kde sme šnorchlovali pri koraloch s množstvom rýb. Na ostrov je však komplikovaný prístup a tak cesta tam nie je pre každého – len pre cestovateľov, ktorí sú naozaj ochotní vystúpiť zo zóny komfortu. Pozri fotky z tohto neobyčajne krásneho miesta:

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Kincel, Traveler & Nomad (@adventure.traveler.peter),

Na ostrove sme boli len pár hodín, lebo sa na ňom nedá a nemôže prespať (pre Timorčanov je to posvätné miesto). Skromné ubytovanie sa dá zohnať len na pobreží oproti ostrova. Na ostrove Jaco sme väčšinu času ani nepotrebovali plavky, ale aspoň kvôli fotkám som si ich radšej nechal 🙂

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Kincel, Traveler & Nomad (@adventure.traveler.peter),

Ďalšie pekné a prázdne pláže, ktoré stoja za reč:

Tu je ešte pár tipov na pláže, ktoré nie sú preplnené a zároveň sú krásne:

  • Nuda pláž v národnom parku Tayrona, Kolumbia – je to celkom odľahlá pláž, kde stretneš skôr opice ako nahých ľudí. Síce sa tam pár turistov našlo, ale pláž je celkom dlhá a nikto a nič ťa nebude rušiť, keďže na 1 kilometer pripadali tak 2 ľudia 🙂
  • Playa Blanca v národnom parku Cahuita v Kostarike – toto chránené územie plné rôznych zvierat síce navštevuje veľa ľudí, ale čím ďalej po pláži pôjdeš, tým menej ich stretneš. A nájdeš zákutia úplne len pre seba.
  • Kelingking beach na ostrove Nusa Penida, Indonézia – vyhliadka na túto pláž je jedno z najznámejších instagramových miest v Indonézie , ale na samotnú pláž vedie strmá cesta, na ktorú si trúfne len hŕstka ľudí. Pri západe slnka som bol na tejto pláži sám. Kúpať sa však kvôli obrovským vlnám nedalo.
  • Puka beach na ostrove Boracay, Filipíny – ostrov bol hlavne v minulosti veľmi turistické miesto, ktoré museli dokonca kvôli veľkému prílivu turistov na čas zatvoriť. Avšak ukrýva sa na ňom aj menej známa pláž s názvom Puka, kde sa stačí prejsť trošku ďalej od prístupovej cesty a môžeš mať svoj nikým nerušený priestor.

Ktorá pláž vo svete najviac očarila teba? Máš aj ty tipy na podobné miesta, ostrovy a pláže? Neváhaj sa podeliť v komentároch a ak si v článku našiel inšpiráciu na ďalší výlet, nezabudni článok ohodnotiť 5 hviezdičkami, prípadne zdieľať 😉

4.7/5 - (7 votes)

Možno sa vám bude páčiť

2 komentáre

Viera 28. augusta 2019 - 19:57

Vďaka za tipy na zaujímavé pláže, to Japonsko som teda nečakala. Škoda že sa tam moc neoplatí chodiť v zime.

Za mňa osobne bola úplna topka malý ostrov Pele na Vanuatu, boli sme tam jediní turisti a pláž bola viacmenej okolo celého ostrova, úplne krásna s korálmi pár metrov od nás. Celkovo aj na väčších ostrovoch Vanuatu sme boli z veľkej väčšiny na plážach len s pár domácimi, takže odporúčam určite navštívť. Ale čím skôr, lebo Čína si to tam už začala skupovať a stavať nové asfaltové cesty.

Za Európu jednoznačne vyhráva grécky ostrov Lefkada, tá ma strašne veľa krásnych pláži a stačí sa prejsť trošku ďalej, prípadne preplávať za najbližšiu skalu a človek má úplné súkromie. Keby mám vybrať len jednu, asi by to bola nekonečná pláž Egremni.

Z Havajskej pláže Kukio na Big Islande mám super zážitok, kedy som pláž zdieľala len s frajerom a 6-timi karetami, to som bola veľmi príjemne prekvapená, že aj na takých známych miestach vie človek nájsť zabudnuté zákutia. Bohužiaľ ale hneď vedľa stavali veľký rezort (boli sme tam koncom 2017), takže v súčasnoti to tam už asi vyzerá inak…

A ešte jeden bonus na záver, pláže Islandu. Nie sú to typické pláže na kúpanie, ale sú rovnako krásne. A keď človek zamieri mimo najznámejších oblastí, je na celej obrovskej pláži úplne sám.

Odpovedať
Monika 22. júna 2021 - 13:53

Za mna kanarske ostrovy, konkretne ostrov Lanzarote a Fuerteventura na juznej casti 🙂

Odpovedať

Zanechajte mi tu koment